sport wieliczka1 sport wieliczka2 sport wieliczka3 sport wieliczka4 sport wieliczka5

W miejscu istniejącej sali sportowej i boiska zewnętrznego zaprojektowano nowoczesny kompleks sportowy.
Kompleks mieści pełnowymiarową halę sportową z boiskiem wielofunkcyjnym i widownią dla 200 widzów, salę gimnastyczną, siłownie oraz funkcje towarzyszące w postaci modułów szatniowych, pomieszczeń trenerów, masażystów itp. co umożliwi najlepsze możliwe warunki do prowadzenia rozgrywek i zajęć sportowych.
Widownia hali sportowej posiada w pobliżu windy sektor z udogodnieniami dla widzów niepełnosprawnych gdzie przewidziano miejsca dla wózków, zaś każde z tych miejsc ma przypisane miejsce stałe dla osoby towarzyszącej.
Na dachu hali sportowej zaprojektowano boisko zewnętrzne ze sztuczną nawierzchnią umożliwiające przy korzystnych warunkach pogodowych prowadzenie zajęć sportowych.
Każda z części kompleksu tj. hala sportowa, sala ćwiczeń, siłownia, boisko na dachu posiada własne niezależne zaplecze co zapewnia autonomiczność funkcjonowania – wszystkie te elementy mogą funkcjonować jednocześnie.
Dopełnieniem funkcji jest dwukondygnacyjny garaż podziemny mieszczący łącznie 100 samochodów, w tym ładowanych elektrycznie, oraz zasilanych LPG.
Zaprojektowano stanowiska parkingowe dla osób niepełnosprawnych w tym poruszających się autami elektrycznymi.

Koncepcja i uzyskanie warunków zabudowy 2018
Projekt budowlany 2019
Projekt wykonawczy 2020
Projektowany budynek jest budynkiem dwukondygnacyjnym o rzucie poziomym w formie litery L. W bryle budynku można wyróżnić trzy części - niższą, jednokondygnacyjną część garażu wraz z zapleczem warsztatowo-technicznym, wyższą, pośrodku będącą halą główną magazynu ze stanowiskami warsztatowymi oraz niższą od str. południowej zawierającą pomieszczenia administracyjno - socjalne.
Dynamiczna forma elewacji od strony południowej wyróżnia się charakterystyczną linią attyki opadającą w kierunku wschodnim nawiązująca do trendów ekspresjonizmu i sprawia że budynek w sposób harmonijny wtapia się w otaczający krajobraz niższej terasy wiślanej.
Projekt został uhonorowany Medalem Europejskim 2020

sala-gim-zabierzow1 sala-gim-zabierzow2

Sala gimnastyczna została wykonana w konstrukcji stalowej zewnętrznej. Ściany z płyt lekkiej obudowy, dach wiszący kryty membraną jednowarstwową.

sala-gimnastyczna-szarow

Rozbudowę istniejącego budynku szkolnego przewidziano na osi prostopadłej do istniejącej części dydaktycznej. Na parterze nowej części znajduje się sala gimnastyczna o wymiarach osiowych 18,60 x 36,00 m z boiskiem do gry w siatkówkę, koszykówkę, tenisa i innych gier zespołowych, oraz zaplecze szatniowo - sanitarne. Na piętrze po obu stronach sali nad zapleczem szatniowo - sanitarnym zaprojektowano trybuny.