2021 col med 1 2021 col med 2 2021 col med 3

Program funkcjonalno - użytkowy powstał na przełomie 2019/2020r.

Program funkcjonalno - użytkowy  dla I etapu zadania pn. Modernizacja i rozbudowa istniejącego Kampusu Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie Prokocimiu.  W skład I etapu zadania  wchodził między innymi  Budynek  dydaktyczno -  administracyjny.

Budynek jest podzielony na dwie części - dydaktyczną i administracyjną połączone wspólnym atrium. Taki układ umożliwia uzyskanie oszczędności gdyż w czasie np. przerw akademickich  będzie można ograniczyć wydatki na ogrzewanie / chłodzenie części dydaktycznej.

Pod budynkiem zaplanowano dwukondygnacyjny parking podziemny. Budynek mieści między innymi aulę, sale seminaryjne, dydaktyczne, pomieszczenia administracyjne oraz pracownie symulacji wysokiej wierności ze sterowniami, symulacji chirurgicznej, laboratoria biofizyczne.

szkola-modelxxi1

szkola-modelxxi2 szkola-modelxxi3

szkola-modelxxi4 szkola-modelxxi5

Koncepcja: 2009 r.
Budynek szkoły podstawowej oparty jest na rzucie kwadratu z prostym układem funkcjonalnym, dwoma wymkniętymi dziedzińcami
Całość założenia spięta formą dachów z podcieniami i dziedzińcami spacerowymi ozdobionymi zielenią niską które stanowią dodatkową atrakcyjna przestrzeń rekreacji
Dominująca nad całością jest cześć główna dwukondygnacyjna będąca zarówno reprezentacyjną strefę wejściową , jak i miejscem spotkań oraz uroczystych akademii.
Ma ona formę wielkiej okrągłej sali amfiteatralnej z obejściem dookoła siedzisk mieszczących szatnie.
Centralna aula rozprowadza uczniów do dwóch bocznych skrzydeł dydaktycznych i bloku gimnastycznego.
Wszystko spinają przestronne korytarze z lokalnymi poszerzeniami jako miejscami spotkań
Skrzydła dydaktyczne mieszczą po 6 klas lekcyjnych. W skrzydle dla uczniów klas I-III obok sal lekcyjnych zaprojektowano dla każdej węzeł sanitarny z magazynkiem klasowym. Z każdej sali prowadzi pośrednie wyjście przez przedsionek na ogródek klasowy co umożliwia prowadzenie zajęć plenerowych.

Przewidywana ilość uczniów w salach lekcyjnych po 25 każda, 300 uczniów w szkole.

ppwsz1 ppwsz2

ppwsz3 ppwsz6

ppwsz5 ppwsz7 ppwsz4

Koncepcja z programem użytkowym: 2005 r.
Rozbudowa istniejącego budynku Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej o kolejne segmenty wraz z częścią biblioteczną i modułową salą audytoryjną na 400 miejsc
Forma budynku oraz materiały elewacyjne nawiązują do budownictwa tradycyjnego w tym regionie.