wydzial_prawa_UJ1 wydzial_prawa_UJ2 wydzial_prawa_UJ3

wydzial_prawa_UJ4 wydzial_prawa_UJ5 wydzial_prawa_UJ6

wydzial_prawa_UJ7 wydzial_prawa_UJ8 wydzial_prawa_UJ9

Salę audytoryjną wkomponowano harmonijnie w historyczny układ zabudowy tak, aby uzyskać maksymalną ilość miejsc, przy możliwie prostych założeniach konstrukcyjnych i możliwie niskich kosztach realizacji i eksploatacji.

Przyjęty program użytkowy:
- sala audytoryjna na 340 miejsc
- sala przyległa seminaryjna na 56 miejsc
- mała sala seminaryjna na 25 miejsc
co stanowi razem 421 miejsc

Sala audytoryjna została częściowo wbudowana w istniejącą oficynę wschodnią oraz wypełniła część podwórca do ściany wewnętrznego ryzalitu Pałacu. Forma nowej substancji zachowała skalę istniejącej zabudowy.

Zalety przyjętego rozwiązania:
- forma bryły budynku podkreśla dawny podział użytkowy terenu podwórca
- zapewnia maksymalny gabaryt wewnętrzny przy minimalnym zewnętrznym przez co idealnie wpasowuje się w istniejącą substancję zabytkową przy minimalnej ingerencji w strukturę murów.

szkola-muzyczna1 szkola-muzyczna2 szkola-muzyczna3

Koncepcja i uzgodnienie konserwatorskie 2007 r.
Projekt: 2008 r.
PROJEKT NOMINOWANY DO I ETAPU OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU MODERNIZACJA ROKU 2008
Modernizacja obiektu polegała na wymianie więźby dachowej i wykorzystania nowo powstałej przestrzeni na cele użytkowe, nawiązującej do tradycji tzw. dachu polskiego czterospadowego nawiązującego do niepołomickiego zamku i dawnych zabudowań w jego otoczeniu.
Aby podkreślić styl ?dworkowy? obiektu zaprojektowano ozdobne obramowanie głównego wejścia w postaci ganku. W szczycie ganku umieszczono zabytkowy krucyfix który przed modernizacją budynku znajdował się w bocznej ścianie obiektu.
W celu zachowania jak najczystszej formy dachu wszystkie przewody wentylacyjne zetażowano i skupiono w atrapach kominów.
Podczas prac budowlanych natrafiono na zabytkowe stropy drewniane które po konserwacji zostały wyeksponowane nadając wnętrzom parteru niepowtarzalnego charakteru.